تشخیص چرم طبیعی

تشخیص چرم طبیعی

با توسعه فناوری ، تشخیص چرم طبیعی از تقلبی به یک معضل بزرگ تبدیل شده . در ادامه این مقاله به روش های تشخیص چرم طبیعی می پردازیم.

بهترین راه تشخیص چرم طبیعی

برای تشخیض چرم طبیعی محصولات مانند کفش چرم تبریز روش های بسیار زیادی وجود دارد اما باید توجه کنید که همه ی این راه ها درست نیستند بلکه فقط چند راه وجود دارد که شما می توانید به طور دقیق تشخیص دهید چرم اصل است یا نه. برای آشنایی با روش های دقیق تشخیص چرم اصلی با ما همراه باشید.

  • بررسی لایه های چرم برای تشخیص چرم طبیعی

از راه‌ های تشخیص چرم طبیعی و اصلی از مصنوعی بررسی لایه‌ های محصولات چرمی می باشد . محصولاتی که از چرم مرغوب تهیه شده باشد کاملاً یک تکه می باشد . محصول لایه لایه نیست . هیچ‌ گونه چسب ، ورق پلاستیکی یا ماده اضافه‌ ای در داخل آن وجود ندارد . برای تشخیص چرم طبیعی باید بررسی کنید ببینید آیا بافت محصول مورد نظر شما کاملاً یک تکه است یا از چندین لایه به هم چسبیده تشکیل شده است .

بررسی لایه های چرم برای تشخیص چرم طبیعی

برای مثال کیف چرمی که آستر دوزی شده و دستکش چرمی که برای گرم‌ تر شدن به یک لایه موهر مجهز شده را نمی‌ توان به کمک این روش به درستی بررسی کرد .

  • چین و چروک محصول در تشخیص چرم طبیعی 

برای تست چین و چروک باید محصولات چرمی طبیعی را فشار دهید . درست مانند پوست انسان ، چرم طبیعی خاصیت ارتجاعی دارد و در حین کشش تغییر رنگ خواهد داد . هنگامی که چرم واقعی را کش می دهید ، می بینید که الگوهای چروک ناپدید می شوند و با رها کردن آن ها ظاهر می شوند . آن را با ناخن خود خراش دهید ، چرم واقعی به حالت اولیه باز خواهد گشت . چرم تقلبی بی پیرایه می ماند و شکل و سفتی خود را حفظ می کند .

  • سوزاندن چرم برای تشخیص چرم طبیعی

یکی از روش های تشخیص چرم طبیعی سوزاندن آن می باشد . هیچ چرم واقعی هرگز نمی سوزد و ما انجام این کار را به شما توصیه نمی کنیم ، اگر چوب کبریت را زیر کیف چرمی روشن کنید ، آتش نمی گیرد ، اما پنگ گوشتی ساطع می کند . در حالی که چرم مصنوعی با شعله می سوزد و بوی پلاستیک سوخته خواهد داد .

  • واکنش چرم طبیعی با آب 

از راه های تشخیص چرم طبیعی کفش مجلسی مردانه از مصنوعی استفاده از آب می باشد . چرم طبیعی به طور کامل ضد آب نمی باشد . اگر رو محصول چرمی مقداری آب ریختید و بعد از گذشت مدتی آب جذب محصول شد نشان می دهد که آن محصول از چرم طبیعی درست شده است . با روش هایی محصولات چرم طبیعی را ضد آب می توان کرد ولی معمولا محصولاتی که در ویترین فروشگاه ها هستند هنوز ضد آب نیستند و شما خودتان باید آن را ضد آب کنید .

اگر آب روی محصول چرمی جمع شود و نفوذ نکند نشان می دهد که آن محصول از چرم مصنوعی درست شده است .

خرید محصولات چرم طبیعی

در زمان خرید محصولات چرم طبیعی حتماً نقش و نگارهای روی چرم را مورد بررسی قرار دهید . کفش‌ هایی که از چرم اصلی تولید شده‌ اند ، دارای طرح‌ های ناموزون و غیر تکراری می باشند . اگر متوجه طرح و نقش‌ های تکراری بر روی کفش چرمی مورد نظرتان شدید ، بدون شک این محصول تقلبی بوده و از چرم مصنوعی تهیه شده است .

هنگام خریداری کفش مردانه چرم برای تشخیص اصل یا تقلبی بودن آن می‌ توانید بخشی از چرم را فشار دهید ، اگر کفش دارای بافت چروک باشد ، مطمئناً جنس آن چرم اصل بوده و می‌ توانید آن را خریداری نمایید ، اما اگر در اثر فشار دادن تغییری مشاهده نکردید ، صندل مورد نظر شما از چرم صنعتی تولید شده است . وجود محصولات تقلبی که از لحاظ ظاهری بسیار شبیه چرم طبیعی است ، باعث شده تا افرادی که در چرم شناسی مبتدی هستند ، در تشخیص چرم طبیعی از چرم مصنوعی دچار مشکل شوند و نتوانند کالای مناسبی را خریداری نمایند .

خرید محصولات چرم طبیعی

چرم طبیعی یا اصلی معمولاً به صورت مستقیم با روش دباغی پوست خام حیواناتی مثل گاو ، گوسفند ، مار و … به دست خواهد آمد . در روش دباغی یا همان چرم سازی در ابتدا پوست حیوانات را آماده سازی و پرداخت می‌ کنند . با وجود تمام روش‌ هایی که ذکر شد ، مهم‌ ترین و بهترین راه اطمینان از کیفیت و اصالت محصولات چرمی این است که کالای مورد نظر خود را از فروشگاه‌ های معتبر خریداری کنید .

در این صورت حتی با وجود مشکلات بعدی نیز خیالتان از بابت خدمات پس از فروش کالا آسوده می باشد و محصول شما توسط کارشناسان باتجربه ترمیم خواهد شد . شما می توانید اونواع محصولات چرمی اصل را از فروشگاه معتبر بهپا تهیه و خریداری نمایید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *