براق کردن کفش چرم

براق کردن کفش چرم

براق کردن کفش چرم روش های متفاوتی دارد و زمانی که از کفش چرمی استفاده می‌کنید گرد و غبار به مرور زمان روی آن قرار می‌گیرد. اگر کفش را تمیز نکنید آلودگی‌ها سطح کفش را به طور کامل می‌پوشانند و به راحتی پاک نخواهند شد.

روش براق کردن کفش چرم

برای براق کردن کفش چرم روش های بسیار زیادی وجود دارد که در ادامه سعی داریم بهترین روش ها را خدمت شما معرفی نماییم:

  • براق کردن کفش چرم با واکس پولیش

کفش مردانه تبریز از جمله کفش‌هایی است که برای تمیز کردن آن راه‌های متنوعی وجود دارد اما استفاده از واکس پولیش به بهترین شکل باعث براق شدن این کفش می‌شود.

برای براق کردن کفش چرم حتما یک عدد روزنامه و حوله در کنار دستان خود داشته باشید تا در هنگام کثیف شدن دست‌ها بتوانید آن‌ها را تمیز کنید. در ابتدا بند کفش‌ها را دربیاورید تا واکس پولیش روی آن‌ها نریزد. بهتر است در داخل کفش روزنامه یا کاغذ قرار دهید تا سطح آن به بهترین شکل در معرض دید قرار گیرد.

براق کردن کفش چرم با واکس پولیش

در مرحله بعد آلودگی‌ها را از روی کفش بزدایید. بهتر است این کار را با استفاده از یک برس خشک و نرم انجام دهید. مطمئن شوید که کفش به خوبی خشک و تمیز شده باشد. چند دقیقه صبر کنید و سپس از یک پارچه استفاده کنید تا رطوبت کفش گرفته شود. پس از این مرحله پولیش را با استفاده از پارچه‌ی مخصوص روی کفش کشیده و آن را به صورت دورانی روی کفش بکشید.

در مرحله بعد برس سفید یا یک مسوارک را بردارید و کمی ماده پولیش به آن بزنید و هر قسمتی که از کفش مانده را با استفاده از آن برق بیندازید. براش موی اسب را برداشته و به آرامی به کفش ضربه بزنید تا براقیت کفش به خوبی خود را به نمایش بگذارد. سپس با استفاده از پارچه، کفش را به خوبی تمیز کنید. برای تثبیت براقیت نیز می‌توانید از آب استفاده کنید.

  • براق کردن کفش چرم با وازلین

اگر به دنبال براق کردن کفش چرم تبریز خود هستید و به واکس پولیش دسترسی ندارید بهتر است از وازلین استفاده کنید. برای اینکار در ابتدا مقدار کمی از وازلین را روی کفش چرمی قرار دهید و با سپس با یک دستمال نخی نرم آن را پخش کنید. پس از این مرحله یک حوله تمیز برداشته و کفش را خشک کنید. این راه برای جلا بخشیدن به کفش بسیار مفید واقع می‌شود اما توصیه می‌کنیم به طور مکرر از وازلین استفاده نکنید.

  • براق کردن کفش چرم با روغن زیتون

اگر به واکس دسترسی ندارید روغن زیتون می‌تواند یک جایگزین مناسب محسوب شود. برای براق کردن کفش چرم کافیست چند قطره از روغن زیتون را روی دستمال بریزید و آن را به سطح کفش چرمی خود بمالید. توجه داشته باشید که کفش حتما باید پیش از استفاده از روغن زیتون به صورت کامل تمیز شده باشد.

براق کردن کفش چرم با روغن زیتون

اگر به جای واکس مخصوص از روغن زیتون استفاده کردید بهتر است در اولین فرصت برای پاک کردن روغن از یک شوینده ملایم استفاده کنید. این کار باعث می‌شود کفش‌های حساس مانند کفش مجلسی مردانه آسیبی نبینند و رویه آن‌ها خراب نشود. اگر روی چرم کفش حساس هستید بهتر است پس از استفاده از شوینده از محصولات مراقبت از چرم استفاده کنید.

  • براق کردن کفش چرم با روغن بچه

یکی از بهترین گزینه‌ها برای براق کردن کفش چرم استفاده از روغن بچه است. در ابتدا چند قطره از روغن بچه را روی یک پارچه نرم یا اسفنجی لطیف بریزید. سپس کفش‌های خود را با آن‌ها به آرامی تمیز کنید. نکته‌ی مهمی که در این زمینه وجود دارد این است که باید از فشار دادن اسفنج یا پارچه روی کفش خودداری کنید.

توجه داشته باشید که روغن بچه را تنها زمانی استفاده کنید که هیچ واکسی در اختیار ندارید، چرا که اگر این روغن در مدت زمانی طولانی روی کفش قرار بگیرد تمامی منافذ آن را بسته و به مرور زمان منجر به آسیب دیدن چرم خواه شد.

  • براق کردن کفش چرم با روغن کتان

اگر به دنبال راهی برای براق کردن کفش چرم مشکی هستید توصیه می‌کنیم از روغن کتان استفاده کنید. روش بکار بردن روغن کتان نیز مانند روغن زیتون خواهد بود. پس از اینکه کفش چرم مشکی را به خوبی تمیز کردید. چند قطره از روغن را روی دستمال بریزید و آن را به خوبی و با ملایمت روی کفش بکشید. توجه داشته باشید که چرم حساس است اگر این کار را با فشار انجام دهید ممکن است چرم روی کفش چروک شود. با استفاده از روغن کتان کفش براق شده و جلا پیدا خواهد کرد. در این روش نیز باید از شوینده‌ها برای تمیز کردن کفش چرم استفاده کنید.

بهترین روش براق کردن کفش چرم

روش‌های گوناگونی وجود دارند که با کمک آن‌ها می‌توانید کفش چرم را برق بیندازید. برخی از این راه‌ها ممکن است به چرم آسیب برسانند و بافت آن را به مرور زمان از بین ببرند. اما راه‌هایی مانند استفاده از پوست میوه‌ وجود دارد که به براق کردن کفش چرم کمک زیادی می‌کنند.

بهترین روش براق کردن کفش چرم

برخی از میوه‌ها مانند موز و پرتقال برای براق کردن کفش چرم بسیار کاربردی هستند. قسمت درونی این دو میوه برای جلا بخشیدن به رویه کفش چرم مناسب واقع می‌شوند. البته این روش زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که در مواقع اضطراری این دو میوه را در خانه داشته باشید. در نتیجه پیش از اقدام به استفاده از روغن بهتر است در ابتدا به یخچال منزل خود سر بزنید و اگر میوه موز یا پرتقال را مشاهده کردید از این دو مورد برای جلا دادن کفش بهره مند شوید.

برای این کار باید در ابتدا پوست موز و پرتقال را جدا کرده و سپس قسمت داخلی آن‌ها را به آرامی روی کفش بکشید. در آخر با یک پارچه نرم رویه کفش مجلسی پسرانه را با ملایمت تمیز کنید. این روش یکی از سریع‌ترین و بهترین راه‌ها برای براق کردن کفش چرم محسوب می‌شود.

براق کردن کفش چرم در خانه

ممکن است در یک موقعیت اضطراری قرار بگیرید و لوازم تخصصی در دسترس شما قرار نداشته باشند. با توجه به این موضوع بهتر است از موادی همچون واکس کفش برای براق کردن کفش چرم استفاده نمایید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *