ست کردن کفش با لباس

ست کردن کفش با لباس

ست کردن کفش با لباس یکی از مهم ترین مواردی است که باید در هنگام خرید به آن توجه داشته باشید. اگر کفش یا لباسی را انتخاب کرده‌اید که به تنهایی زیبا هستند اما هارمونی مناسبی ندارند، نمی‌توانید استایل زیبایی برای خود به وجود آورید. خوشبختانه برای ست کردن کفش با لباس قوانین مختلفی وجود دارد که با بهره مندی از آن‌ها می‌توانید خود را در مراسم‌ها یا مهمانی‌های مختلف مرکز توجه قرار دهید.

ست کردن کفش با لباس چه قوانینی دارد؟

برای تمامی ما پیش آمده که هر کدام از لباس‌هایمان به تنهایی زیبا و جذاب بنظر می‌رسند اما زمانی که آن‌ها را در کنار یکدیگر قرار می‌دهیم نمی‌توانیم یک استایل زیبا به وجود آوریم. به این ترتیب باید با استفاده از ترفندهای مختلف هنر ست کردن را فراگیرید. به این صورت نه تنها هر لباس یا کفشی که بخرید زیبا هستند بلکه می‌توانید از تمامی کفش و لباس خود به خوبی استفاده کنید. در ادامه با هم یاد می‌گیریم تا چطور کفشمان را با سایر لباس‌هایمان ست کنیم.

ست کردن کفش با لباس چه قوانینی دارد؟

5 قانوان اصلی برای ست کردن کفش با لباس

از مهم ترین قوانین ست کردن کفش با لباس باید به موارد زیر اشاره کرد. در صورت رعایت کردن این نکات بی شک تیپ شما 180 درجه تفاوت خواهد کرد.

 • ست کردن کفش با لباس تیره یا روشن؟

معمولا در انتخاب برخی از کفش‌ها مانند کفش اسپرت مردانه، کیف و سایر اکسسوری‌ها که این روزها تمامی افراد خوش استایل از آن‌ها استفاده می‌کنند باید رنگی که در مانتو یا پیراهن مورد استفاده قرار می‌گیرد را به عنوان مرجع قرار دهید.

یک قانون کلی که شاید بسیاری از افراد به آن توجه نداشته باشند این است که رنگ کفش بهتر است از رنگ مرجع یک درجه تیره یا روشن تر باشد. این موضوع به ست کردن کفش با لباس کمک می‌کند. برای مثال اگر مانتویی با رنگ سرخابی به تن دارید بهتر است کفش یا کتانی شما رنگی ملایم تر همچون صورتی داشته باشد.

ست کردن کفش با لباس تیره یا روشن؟

همچنین اگر پیراهنی قهوه‌ای به تن دارید توصیه می‌شود به راحتی از کفش‌هایی نظیر کفش کلاسیک بزرگ پا با رنگ تیره استفاده کنید. از مدل از رنگ‌ها در کنار رنگ‌های تیره بی نظیر ظاهر می‌شوند.

 • از جنس متفاوت برای ست کردن کفش با لباس استفاده کنید

این نکته را باید به دقت مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید یک تیپ زیبا برای خود ایجاد کنید. در صورتی که می‌خواهید کفش و لباس مورد نظر شما هم رنگ باشند توجه داشته باشید که جنس آن‌ها یکی نباشد.

به عنوان مثال شما یک پیراهن یا مانتوی کرم رنگ کتان دارید، به جای خریدن کتانی‌ کرم رنگ بهتر است به دنبال کفش‌هایی چون کفش راحتی مردانه که از جنس چرم مرغوب تهیه می‌شود بروید. تفاوت این دو جنس علاوه بر اینکه به شما کمک می‌کند در موقعیت‌های رسمی و نیمه رسمی از آن استفاده کنید، زیبایی بیشتری را نیز فراهم خواهد کرد.

 • تضاد رنگ را در ست کردن کفش با لباس فراموش نشود

یکی دیگر از اقداماتی که بهتر است هنگام ست کردن کفش با لباس به خصوص شال گردن یا روسری به آن توجه داشته باشید قانون تضاد رنگ است. برای اینکار کافی است دو رنگی که مکمل یکدیگر هستند یا به نوعی در تضاد هم قرار دارند را در کنار یکدیگر بگذارید.

تضاد رنگ را در ست کردن کفش با لباس فراموش نشود

برای مثال زمانی که یک پیراهن به رنگ آبی آسمانی به تن دارید می‌توانید آن را با یک کت تک و کفشی چون کفش اسپرت بزرگ پا زرد رنگ یا عسلی تهیه و مورد استفاده قرار دهید. افرادی که به آوانگارد بودن علاقه دارند بهتر است رنگ‌های هیجان انگیز را در کنار هم قرار دهند. برای مثال پوشیدن یک پیراهن سرخابی تند با کفش لاجوردی زیبایی استایل شما را به بالاترین حد خواهد رساند و یک تیپ منحصر به فرد ایجاد خواهد کرد.

 • رنگ روسری در ست کردن کفش با لباس مهم است

بی شک تمامی خانم‌ها به خرید شال و روسری در رنگ‌های مختلف علاقه زیادی نشان می‌دهند. در این صورت باید به این موضوع اشاره کنیم که بهتر است برای ست کردن کفش با این نوع لباس تمامی رنگ‌ها را مورد بررسی قرار دهید.

رنگ شال و روسری به شکل مستقیم روی زیبایی صورت تاثیر گذار خواهد بود. توجه داشته باشید که رنگ این لباس چهره افراد را روشن‌تر یا تیره‌تر نشان می‌دهد. به همین دلیل در انتخاب رنگ روسری به دنبال هارمونی‌هایی باشید که چهره شما را روشن‌تر کند.

 • برای ست کردن کفش با لباس به رنگ‌ها توجه کنید

ست کردن رنگ کفش و رنگ لباس از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و به همین دلیل باید همواره در ست کردن کفش با لباس این مورد را نیز لحاظ کنید. برای مثال اگر دوست دارید کفشی چون کفش تبریز را که از بهترین کیفیت تهیه شده و در مدل‌های مختلف به خریداران عرضه می‌شود را با تمامی استایل‌ها ست کنید بهتر است این محصول را در رنگ‌های تیره همچون رنگ مشکی سفارش دهید تا بتواند با انواع تیپ از آن استفاده کنید.

برای ست کردن کفش با لباس به رنگ‌ها توجه کنید

6 اصل ست کردن کفش با لباس برای آقایان

یکی از دغدغه‌های اصلی آقایان در هنگام خریداری کردن کفش مجلسی مردانه یا هر نوع کفش دیگر مثل کتانی ایجاد یک استایل شیک و باکلاس است. به این منظور باید اصول و نکات مختلفی را مورد بررسی قرار دهید. در نتیجه بهتر است به 6 قانون اصلی در زمینه ست کردن کفش با لباس توجه داشته باشید.

6 اصل ست کردن کفش با لباس برای آقایان

 • اصلی‌ترین قانونی که باید در این حوزه به آن اهمیت دهید این است که رنگ کفش را هماهنگ با رنگ شلوار انتخاب کنید. انتخاب رنگ کفش برای آقایان و بانوان عزیز کمی با هم متفاوت خواهد بود. رنگ کفش مردان در صورت استفاده از شلوار پارچه‌ای بهتر است تیره تر باشد.
 • کفش‌هایی که از شلوار سبک‌تر هستند از لحاظ بصری ممکن است زیبایی کمتری داشته باشند در نتیجه برای ست کردن کفش‌هایی مانند کفش مجلسی پسرانه این نکته را در نظر داشته باشید.
 • یکی از نکات جالبی که گاها مردان به آن توجهی نشان نمی‌دهند بررسی کردن رنگ جوراب است. دقت کنید که لازم نیست حتما جورابی که مورد استفاده قرار می‌دهید با رنگ کفش شما همخوانی داشته باشد، به جای اینکار رنگ جوراب را به رنگ کراواتی که زده‌اید نزدیک کنید. این اقدام کوچک تاثیر بسیار ویژه‌ای در استایل شما خواهد داشت.
 • اگر از کمربند استفاده می‌کنید بهتر است سعی کنید کفشی چون کفش پرسنلی مردانه را با رنگ آن هماهنگ گردانید. البته در صورت راه راه یا رنگارنگ بودن کمربند از این کار صرف نظر کنید.
 • اگر توانایی مالی دارید بهتر است روی کفش‌هایی که کیفیت بالایی دارند سرمایه گذاری کنید. تا بتوانید همواره کفش مورد نظر را با لباس دلخواه ست کنید به این ترتیب استفاده از کفش کلاسیک مردانه می‌تواند انتخاب مناسبی در نظر گرفته شود.
 • همواره راحتی و تناسب را به جای استایل انتخاب کنید. شما زمان زیادی را صرف استفاده از کفش می‌کنید به این ترتیب نیاز پاهای خود را نسبت به ست کردن کفش با لباس در ارجحیت قرار دهید.

ست کردن کفش با کت شلوار

بسیاری از آقایان همواره به دنبال استایل‌های شیک و رسمی هستند. اولین چیزی که در مورد تیپ رسمی به چشم می‌خورد کفش‌ها خواهند بود. با توجه به این موضوع برای ست کردن کفش با شلوار رسمی یا کت شلوار باید کفشی خریداری کنید که به بهترین شکل موجب درخشش شما در لباس شود.

ست کردن کفش با کت شلوار

برای کت شلوارهای سرمه‌ای، طوسی یا مشکی کفش‌های مشکی رنگ به خوبی عمل خواهند کرد. در صورت استفاده از رنگ‌های روشن‌تر یا سفید کفش‌هایی چون کفش مجلسی بزرگ پا برنزی عالی به نظر خواهد رسید. اگر قصد پوشیدن کت شلواز خاکی، بژ یا سبز را دارید توصیه ما به شما پوشیدن کفش قهوه‌ای است. نکته طلایی در هنگام استفاده از کت شلوارهایی با رنگ‌های خاص مثل آبی استفاده از کفش به رنگ بورگوندی است. این رنگ یک سایه غنی و تیره از قرمز یاقوتی را برایتان به ارمغان می‌آورد.

ست کردن کفش با شلوار جین

بهتر است بگوییم بسیاری از کفش‌ها همچون کفش اسپرت پسرانه را می‌توانید با شلوار جین ست کنید. با این حال بهتر است از استفاده کفش‌های براق که به وضوح برای لباس‌های مجلسی مورد استفاده قرار می‌گیرند اجتناب کنید.

ست کردن کفش با شلوار جین

چکمه، کفش کتانی، صندل و … همگی برای استفاده از شلوار جین مناسب در نظر گرفته خواهند شد و به شما کمک می‌کنند تا بتوانید به راحتی سبک و طرح پیراهن خود را به دقت انتخاب کنید. برای مثال اگر یک پیراهن یقه دار اسپرت بپوشید ممکن است با یک لوفر تناسب داشته باشد. تیشرت‌ها به خوبی در کنار کفش‌ها و شلوارهای اسپرت قرار گرفته و تیپ و استایل زیبایی به وجود خواهند آورد.

ست کردن کفش اسپرت با پیراهن

برای اینکه بتوانید پیراهن خود را با کفش استوک مورد نظر ست کنید بهتر است به موارد زیر توجه داشته باشید.

 1. برای ست کردن کفش با پیراهن حتما به تضاد رنگ‌ها دقت کنید. استفاده از رنگ‌های شاد مانند زرشکی یا زرد ربطی به جوان بودن ندارد. توصیه می‌شود رنگ کفش را با رنگ پیراهنی که می‌پوشید به درستی در کنار یکدیگر قرار دهید. همواره استفاده از رنگ‌های خنثی جوابگو نبوده و زیبا به نظر نخواهد رسید.
 2. برای ست کردن کفش با لباس به رنگ پوست، رنگ چشم و رنگ مو توجه داشته باشید. در این زمینه برای آقایان 3 کنتراست وجود دارد. مردانی که کنتراست بالایی دارند، دارای رنگ پوستی هستند که با رنگ مو آن‌ها در تضاد است. در حالی که کنتراست کم یا متوسط با تضاد کمتری همراه است. به این موضوع نیز در زمان تهیه کردن کفش‌هایی چون کفش مجلسی بزرگ پا توجه داشته باشید.

ست کردن کفش اسپرت با پیراهن

ست کردن کفش برای شلوار گاه به گاه

اغلب آقایان در کمد لباس خود دارای شلوارهای جناغی معمولی هستند. انواع کفش‌ چرم مردانه یا چکمه، کفش قایقی، آکسفورد و… به خوبی در کنار این شلوارها ست خواهند شد. برای ست کردن کفش با لباس اجازه دهید که تزئینات و سبک کفش شما را به ظاهری که می‌خواهید هدایت کند. برای مثال اگر کفش منگوله یا سگک داشته یا دارای زرق و برق باشد بیشتر غیر رسمی است در نتیجه برای این مدل از کفش‌ها تیپ رسمی نزنید.

 

لباس مجلسی را با چه کفشی ست کنیم؟

در انتخاب کفش برای لباس مجلسی، می‌توانید به دو نوع مدل توجه کنید. می‌توانید یک مدل کلاسیک با پاشنه را انتخاب کنید که به پیراهن شما شیکی و ظرافت بیشتری ببخشد. در این مورد می‌توانید از کفش‌هایی با پاشنه‌بلند و نوک‌باریک استفاده کنید. این نوع کفش‌ها باعث می‌شوند پاها به طور طبیعی‌تر کشیده شده و قد شما به نظر بلندتر بیاید. در صورت تمایل به رویکرد غیررسمی‌تر، می‌توانید از کفش‌هایی مانند کفش تخت باله استفاده کنید. این نوع کفش‌ها به همراه پیراهن مجلسی ظاهری غیررسمی و آرامش‌بخش را ایجاد می‌کنند.

در ادامه، چند انتخاب برتر کفش که می‌توانید با پیراهن مجلسی خود ست کنید را باهم بررسی می‌کنیم:

کفش‌های پاشنه‌بلند یا پاشنه نوک‌باریک
این نوع کفش‌ها قد شما را بلندتر به نظر رسانده و ظاهری شیک و الگانت به لباس می‌بخشند.

بوت
بوت‌های مچی، بوت‌های تا زانو یا بوت‌های کمبات، به‌ویژه در فصل‌های سردتر سال، با پیراهن شما ترکیبی خوب ایجاد می‌کنند.

کفش کتونی یا تخت باله
اگر به دنبال راحتی هستید یا پاهایتان برای مدت طولانی در کفش قرار دارد، این دو نوع کفش انتخاب‌های مناسبی هستند.

صندل
صندل‌های تخت یا پاشنه‌دار در فصل تابستان با پیراهن‌های بلند مجلسی زیبایی و جذابیتی خاص را به ارمغان می‌آورند.

کفش‌های لژ دار

در مراسم‌های عروسی فصل تابستان، کفش‌های لژ دار نیز به‌عنوان یک انتخاب برتر برای ست‌کردن با لباس‌های مجلسی بلند و کوتاه در نظر گرفته می‌شوند.

انتخاب مدل، طرح، و رنگ کفش بیشتر به سلیقه شخصی بستگی دارد. برای اینکه ظاهری جذاب داشته باشید، توصیه می‌شود کفش‌های طرح‌دار را با لباس‌های تک‌رنگ ست کنید. همچنین، بهتر است که برای کفش‌های خود رنگ‌هایی را انتخاب کنید که به‌راحتی با سایر رنگ‌ها ست می‌شوند، مانند مشکی، سفید، طوسی و طلایی. این رنگ‌ها انعطاف‌پذیری بیشتری در استفاده و ست‌کردن با لباس‌ها دارند.

در مورد پیراهن‌های کوتاه، همچنان انتخاب رنگ و طرح کفش اهمیت دارد. اما این نکته را در نظر داشته باشید که حتی اگر از لباس مجلسی دنباله‌دار و بلند استفاده می‌کنید، همچنان می‌توانید با انتخاب صحیح کفش، ظاهری بسیار جذاب و متناسب داشته باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *