تمیز کردن کفش سفید

تمیز کردن کفش سفید

کفش سفید و چجوری تمیز کنیم؟

اگر نگران این هستید که کفش سفیدتان با اولین لکه زیبایی خود را از دست داده و به همین منظور برای کفش‌های تیره دلتنگ شده‌اید باید بگوییم نگران نباشید در ادامه قصد داریم تا روش‌های کاملا تضمینی برای تمیز کردن کفش سفید را به صورت دقیق مورد بررسی قرار دهیم.

کفش سفید از محبوب‌ترین کفش‌هایی در نظر گرفته می‌شود که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. از نکات منفی که در مورد این کفش‌ها وجود دارد باید به این موضوع اشاره کرد که این رنگ از کفش به آسانی کثیف شده و گرد و غبار را به راحتی نشان می‌دهد. تمیز کردن کفش چرم امروزه به یکی از چالش‌ها برای افرادی تبدیل شده که این مدل از کفش را در رنگ‌های روشن همچون سفید یا کرم خریداری کرده‌اند.

تمیز کردن کفش سفید با 10 روش تضمینی

برخی از تاثیرگذارترین روش‌ها برای تمیز کردن کفش سفید به شرح زیر خواهند بود.

تمیز کردن کفش سفید با 10 روش تضمینی

 • تمیز کردن کفش سفید با استفاده از شامپو

شما می‌توانید از شامپوهای ملایم برای از بین بردن لکه‌های روغن یا چربی استفاده کنید. به این منظور توجه داشته باشید که حتما کفش را با آب ولرم شسته و با استفاده از یک دستمال کهنه و مسواک به آرامی لکه‌ها را از بین ببرید. در استفاده از شامپو زیاده روی نکنید چرا که ممکن است رویه کفش سفید را خراب کند.

 • تمیز کردن کفش سفید نوشابه و پراکسید هیدروژن

روش موثر دیگر در این زمینه استفاده از مخلوط پراکسید هیدروژن و آب است. این محلول یک پاک کننده آلی برای کفش‌های سفید در نظر گرفته می‌شود که می‌تواند به بهترین نحو لکه‌ها و گرد و غبار موجود روی کفشی چون کفش پرسنلی مردانه را از بین ببرد.

 • تمیز کردن کفش سفید با استفاده از سرکه

در صورتی که مواد شوینده‌ای برای تمیز کردن کفش‌های سفیدی نظیر کفش راحتی مردانه در دسترس نداشتید، بهترین گزینه برای پاک کردن آلودگی‌ها سرکه است. توجه داشته باشید که سرکه برای از بین برده لکه‌های کوچک کاربرد دارد و همچنین تنها می‌تواند گرد و غبار روی کفش را از بین ببرید در نتیجه انتظار معجزه نداشته باشید. برای استفاده از آن نیاز به محلول رقیق شده دارید. با استفاده از یک پارچه تمیز سرکه را به آرامی روی کفش سفید بکشید تا به خوبی تمیز شود.

تمیز کردن کفش سفید با استفاده از سرکه

 • تمیز کردن کفش سفید با خمیر دندان

خمیر دندان یکی از لوازمی است که برای تمیز کردن دندان مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما این وسیله کاربردهای زیادی دارد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها تمیز کردن کفش مردانه تبریز سفید است. برای اینکار لازم است مقدار کمی از خمیردندان را روی مسواک قرار داده و پس از آن شروع به تمیز کردن کفش کنید. این کار را تا زمانی انجام دهید که لکه روی کفش به خوبی از بین برود. در صورتی که مشاهده کردید لکه روغن از بین نرفته است، در ابتدا مسواک را به محلول آب ولرم و صابون آغشته کرده و مجددا کفش را به خوبی تمیز کنید.

 • تمیز کردن کفش سفید با استفاده از لاک سفید

یکی از ترفندهای هوشمندانه برای تمیز کردن کفش سفید استفاده از لاک است. از لاک همچنین می‌توانید برای از بین بردن خط و خش روی کفش نیز استفاده کنید. این کار را باید بسیار ظریف و دقیق انجام دهید تا لاک روی کفش مشخص نباشد. توصیه می‌شود در صورتی که نمی‌توانید ظرافت کافی را به خرج دهید از این کار صرف نظر کنید.

 • تمیز کردن کفش سفید با پودر بچه

پودر بچه همواره راه حل مناسبی برای پاک کردن لکه‌های روغن یا کثیفی‌ها در نظر گرفته می‌شود. برای تمیز کردن کفش تبریز سفید با پودر بچه در ابتدا داخل یک کاسه کمی پودر بچه ریخته و آن را با آب گرم مخلوط کنید تا حالتی خمیری پیدا کند. سپس با استفاده از برس کفش، مخلوط ایجاد شده را روی کفش بکشید و آن را پاک کنید. اجازه دهید کفش مدت کوتاهی استراحت کند سپس با استفاده از آب گرم آن را شسته و به این ترتیب کفش تمیز خواهد شد.

 • تمیز کردن کفش سفید جوش شیرین و سرکه

به جهت تمیز کردن کفش سفیدی چون کفش کلاسیک مردانه از مخلوط جوش شیرین و سرکه استفاده کنید. برای این کار در ابتدا یک عاشق سرکه سفید و یک قاشق جوش شیرین و یک قاشق آب گرم را بایکدیگر مخلوط کرده و سپس با کمک مسواک آن را روی کفش بزنید. این کار را دورانی انجام دهید تا تمامی سطح کفش را تحت پوشش خود قرار دهید. سپس کفش سفید را در مقابل نور خورشید قرار داده و صبر کنید تا به خوبی خشک شود.

 • تمیز کردن کفش سفید مایع سفید کننده

راه حل مناسب دیگر در این زمینه استفاده از مایع سفید کننده است. توجه داشته باشید که مایع سفید کننده باید رقیق باشد تا به جنس کفشی نظیر کفش اسپرت مردانه سفید آسیبی وارد نشود. در صورتی که سفید کننده زیادی را مورد استفاده قرار دهید، رنگ کفش رو به زردی خواهد رفت. در زمان استفاده از این محلول توجه داشته باشد تا با پوست، دهان و چشم آسیبی برخوردی نداشته باشد. در نتیجه به نکات ایمنی توجه داشته باشید.

تمیز کردن کفش سفید مایع سفید کننده

عالی ترین روش هایی که برای تمیز کردن کفش سفید باید بلد باشیم؟

برخی از نکات مهمی که برای تمیز کردن کفش سفید باید به آن‌ها توجه داشته باشید به شرح زیر خواهند بود.

 • اگر کفش جنس جیر داشته باشد ممکن است با روش‌های ذکر شده آسیب دیده و کیفیت خود را از دست بدهد در نتیجه برای تمیز کردن کفش سفید جیر بهتر است موارد گفته شده را مورد استفاده قرار ندهید.
 • با استفاده از حوله کاغذی و دستمال مرطوب می‌توانید رطوبت کفش‌ مجلسی بزرگ پا سفید را به خوبی گرفته تا فرم خود را از دست ندهد.
 • در برخی موارد می‌توانید برای تمیز کردن کفش سفید از پاک کن استفاده کنید، این روش به جنس کفش بستگی خواهد داشت.
 • توجه داشته باشید در صورتی که می‌خواهید لکه‌های زرد زیره کفش را تمیز کنید می‌توانید از خمیر دندان استفاده کنید.
 • از راه حل‌های مناسبی که ممکن است باعث از بین بردن لکه‌ها روی کفش سفید شود باید به الکل اشاره کنیم.
 • ممکن است کفش خود را شسته و مشاهده کنید که رنگ آن در حال تغییر است به این صورت صبور باشید تا کفش سفید خشک شود، به احتمال زیاد رنگ آن به حالت اولیه خود باز خواهد گشت.
 • برای اینکه این مدل از کفش را تمیز کنید در ابتدا به جنس و متریال مورد استفاده در آن توجه داشته باشید.

عالی ترین روش هایی که برای تمیز کردن کفش سفید باید بلد باشیم؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *