از بین بردن بوی کفش

از بین بردن بوی کفش

ایجاد بوی بد کفش ، به معنی خراب شدن آن نیست و شما با استفاده از روش‌ های خانگی برای از بین بردن بوی کفش ، می‌ توانید مجدداً از آن استفاده کنید . در ادامه این مقاله به از بین بردن بوی کفش می پردازیم .

علت بوی بد کفش از چیست ؟

دلیل آن ‌که پای افراد در اثر عرق کردن بو می‌گیرد این است که ، باکتری های روی پوست پا ، قطرات عرق را بعد از نشست روی پوست ، تجزیه می‌ کنند . پا در طول روز درون کفش‌ هایتان عرق می‌ کند . باکتری‌ ها در محیط مرطوب ، تاریک و گرم کفش به‌خوبی رشد می‌ کنند . وقتی کفش خود را در می‌ آورید و آن را در یک کمد تاریک یا جا کفشی قرار می‌ دهید ، آن‌ ها به رشدشان ادامه خواهند داد . به همین دلیل است که پای شما بلافاصله بعد از پوشیدن کفش ، حتی در ابتدای روز بو می‌ گیرد .

از بین بردن بوی کفش در تابستان

خوشبختانه راه‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن‌ها بوی بد کفش را به خصوص در فصل تابستان کنترل کرده و از بین ببرید. مهم نیست چقدر میزان بهداشت پا را رعایت کنید در هر صورت به دلیل وجود گرما در این فصل کفش ممکن است دچار بوی نامطبوعی شود. به همین دلیل بهتر است روش‌های زیر را برای از بین بردن بوی کفش در تابستان بکار ببرید.

  • از بین بردن بوی کفش با جوش شیرین

اگر تمایل دارید تا بوی بد کفش خود را با استفاده از یک روش خانگی از بین ببرید پیشنهاد ما به شما استفاده از جوش شیرین است. این ماده یک خوشبو کننده طبیعی در نظر گرفته می‌شود که تمامی بوها و باکتری‌ها را به خود جذب خواهد کرد. برای از بین بردن بوی کفش دو راه وجود دارد، راه اول اینکه 1/4 فنجان از این ماده را به همراه 1/4 فنجان بیکینگ پودر و 1/2 فنجان نشاسته ذرت با یکدیگر مخلوط کنید. مخلوط را در یک جوراب نخی بریزید یا آن را در هر جفت کفش بریزید و بگذارید یک شب در کفش بماند. برای تقویت بهتر بو می‌توانید اسانس مورد نظر را به کفش اضافه گردانید.

از بین بردن بوی کفش با جوش شیرین

  • از بین بردن بوی کفش با صابون

صابون یکی دیگر از درمان‌های خانگی برای از بین بردن بوی کفش پسرانه تبریز در نظر گرفته می‌شود. به این منظور یک تکه صابون را در هر کفش قرار داده و یک شب به کفش خود استراحت دهید. صابون متخلخل است به همین دلیل بو را جذب کرده و رایحه‌ی خوبی از خود به جا خواهد گذاشت. توجه داشته باشید که قبل از استفاده اطمینان حاصل کنید که صابون خیس نباشد.

  • از بین بردن بوی کفش با اسپری  سرکه

سرکه اغلب بوها را خنثی می‌کند و با باکتری‌های موجود در کفش مبارزه خواهد کرد. برای استفاده از این روش کافی است تا سرکه سفید را با آب مخلوط کرده و آن را به داخل کفش اسپری کنید و اجازه دهید کفش خشک شود.

راه از بین بردن بوی کفش

برای از بین بردن بوی کفش مخصوصا کفش چرم تبریز چند راهکار مناسب و تضمینی وجود دارد که در ادامه به آن می پردازیم:

  • از بین بردن بوی کفش با قرار دادن پنبه

چند عدد پنبه را به چند قطره روغن طبیعی آغشته کنید و آن ها را داخل کفش قرار دهید و اجازه دهید تا صبح داخل کفش ها باقی بمانند‌ .

رفع بوی بد کفش

  • از بین بردن بوی کفش با الکل

الکل و باکتری دشمن هم هستند . می توان از این ماده هم برای از بین بردن بوی بد و هم برای کشتن باکتری های موجود در کفش بزرگ پا خود استفاده کنید . مقدار مناسبی الکل را در یک ظرف ریخته و ظرف را در کف کفش قرار بدهید تا آرام آرام الکل از ظرف خارج شده و محیط درون کفش چرم را ضد عفونی کند .

  • از بین بردن بوی کفش با جوراب مناسب

پوشیدن جوراب یکی از ساده ترین راه های مقابله با رایحه نامطبوع کفش می باشد . افراد به دلایل مختلفی از قبیل جفت و جور نشدن پاها در کفش و یا احساس گرما ، ممکن است جوراب نپوشند . هیچ چیزی بهتر از جوراب نمی تواند بوی نامطبوع کفش را کم تر کند . همیشه از جوراب های تمیز استفاده کنید و پس از هر بار استفاده ، آن ها را کاملا بشویید

  • از بین بردن بوی کفش با پوست لیمو

چند عدد پوست لیمو را داخل کفش های خود قرار دهید و اجازه دهید که شب تا صبح باقی بماند . اگر بوی بد کفش چرمی شما به دلیل رطوبت نباشد ، این روش به شما کمک می‌  کند که کفش هایتان بوی خوبی بگیرند .

  • از بین بردن بوی کفش با نور آفتاب

برای از بین بردن بوی کفش اسپرت مردانه خود ، کفش های خود را مقابل نور آفتاب قرار دهید . رطوبت یکی از مهم ترین عواملی می باشد که باعث بد بویی کفش ‌ها می‌ شود و قرار دادن آن ها مقابل نور مستقیم آفتاب ، باعث خشک شدن رطوبت اضافی و جلوگیری از رشد باکتری خواهد شد .

  • از بین بردن بوی کفش با قرنطینه کردن کفش ها

یکی دیگر از راه های از بین بردن بوی کفش مردانه تبریز، قرنطینه کردن آن ها می باشد . کفش چرمی خود را با کاغذهای خشک به ویژه روزنامه به مدت چند روز قرنطینه کنید . روزنامه به دلیل داشتن فیبر بالا بهتر از کاغذ است ، پس سعی کنید از آن استفاده کنید . بعد از این که کفش چرمی تان را روزنامه پیچ کردید ، آن ها را درون یک جعبه کاغذی به مدت یک هفته قرار بدهید .

  • از بین بردن بوی کفش با اسپری ضد عفونی کننده کفش

یکی از روش های از بین بردن بوی بد کفش و نگهداری از کفش چرم استفاده از اسپری های ضدعفونی کننده کفش های چرمی می باشد . شما باید آن را در فروشگاه های  کفش  خریداری کنید ، چرا که ممکن است اسپری کفش های دیگر به کفش شما آسیب برسانند . داخل کفش را هر روز یک بار اسپری کنید ، به طوری که این پاشیدن همه قسمت های داخلی کفش را فرا بگیرید . استفاده از این اسپری ها علاوه بر گرفتن بوی بد می تواند ، کفش شما را عاری از هر گونه قارچ و باکتری نماید .

اسپری ضد عفونی کننده کفش

 

نگه داری کردن صحیح و تمیز نگه داشتن کفش ، به منزله مراقبت کردن از پاهایتان و جلوگیری از انواع بیماری پا می باشد . با به کار بردن این روش های ساده و خانگی کفش ها از شر بوهای بد و نامطبوع در امان نگه دارید . مراقبت کردن صحیح از کفش ها نه تنها از به وجود آمدن بوهای بد جلوگیری می کند ، بلکه دوام عمر بیش تری نیز به کفش هایتان خواهد بخشید . برای این که مجبور به صرف هزینه های هنگفت برای خرید دوباره کفش نشوید ، سعی کنید به خوبی از آن ها مواظبت کنید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *